Dog Argentyński to niebywale zwinny i wytrzymały myśliwy. Jednocześnie, kiedy wymaga tego sytuacja skuteczny stróż i obrońca. To wierny i bardzo uczuciowy pies do towarzystwa.

Tak jak w wielu innych tego typu przypadkach również Dogo Argentino ma swojego twórcę, był nim Antonio Nores Martinezco.

Jego zamiłowanie do myślistwa miało decydujące znaczenie w podejmowanych przez niego działaniach hodowlanych. Motywem niejako podjęcia prób hodowlanych nowej rasy były oczekiwania związane z potrzebami niebezpiecznych, argentyńskich polowań na pumy czy jaguary. Celem było stworzenie rasy psa bojowego o wysokiej odporności psychicznej, obdarzonego doskonałym węchem, a jednocześnie zwinnego i szybkiego.

Dog Argentyński - pies lojalny wobec pana

Dogo Argentino to pies jednego pana, wychowywany w rodzinie zżywa się ze wszystkimi. Serdeczny i cierpliwy, a przede wszystkim wyjątkowo wierny, który ufa bezgranicznie. Lubi przebywać w towarzystwie ludzi, często chodzi krok w krok za swoim panem. Jest wspaniałym towarzyszem pieszych wędrówek i spacerów.

W stosunku do dzieci nie jest zbyt wylewny i odnosi się do nich z obojętnością. Decydując się na doga argentyńskiego, najlepiej wziąć młodego psa i przyzwyczajać go do swoich pociech. W stosunku do obcych osób zachowuje dystans, ale jest spokojny i o przyjacielskim usposobieniu.

Dog Argentyński chętnie szkoli się od najmłodszych lat

Jest to pies bojowy, posiadający predyspozycje do walki na śmierć i życie. Dlatego wymaga wyjątkowo starannego wychowania, cywilizowania, już od pierwszych tygodni życia. W przypadku tej rasy polecane są przede wszystkim szkolenie preferujące posłuszeństwo, dające tytuł psa-przewodnika. Wyższe formy szkolenia Doga Argentyńskiego, które zawierają elementy agresji, zwłaszcza w przypadku niedoświadczonego właściciela mogą doprowadzić do bardzo niebezpiecznych sytuacji. 

Osoby decydujące się na rasę Dogo Argentino powinna cechować zrównoważenie i odpowiedzialność. Zdecydowanie to rasa psów skierowana do osób aktywnych. Z uwagi na bojowe predyspozycje nie poleca się go osobom niedoświadczonym. Przed nabyciem przedstawiciela tej rasy warto zasięgnąć opinii doświadczonych hodowców i treserów dogów.

Żywienie Doga Argentyńskiego

Ze względu na podatność tej rasy na alergię, żywienie powinno być odpowiednio dobrane. Warto stosować dietę tak zwaną eliminacyjną. Pozwoli to uniknąć u psa zmian skórnych i ewentualnych problemów związanych z alergią pokarmową. Można także wykonać testy skórne i tym samym uniknąć wprowadzenia do diety uczulających pokarmów.

Powiązane produkty

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

  • Poznaj markę Mastiff, śledź nasz profil na Instagramie @mastiffwear
    Bądź na bieżąco z nowościami, promocjami i konkursami!

Shopping Cart

Back to shop

Koszyk jest pusty.

 

Skorzystaj z najpopularniejszych słów kluczowych:

Twoje konto

Nie masz konta?
Create an Account
4