Charakter Dogo Argentino – Co warto wiedzieć o rasie

Dogo Argentino w Polsce jest znany także pod nazwą doga argentyńskiego. Rasa pojawiła się w latach 70. XIX wieku w Argentynie. Proces pojawienia się tej rasy nie był przypadkiem, a wynikiem hodowli Antonia Martineza. Więcej na temat historii Dogów Argentyńskich przeczytasz w naszym wcześniejszym artykule.

Jakimi cechami charakteryzuje się Dog Argentyński?

Pies ten charakteryzuje się cechami pożądanymi zwłaszcza podczas polowań, ale można mu przypisać także wiele innych zalet. Posiada on bardzo dobry węch i dobrze odnajduje się w każdym otoczeniu. Te zalety sprawiły, że dog idealnie nadaje się do pogoni za zwierzyną. Jego nieustraszenie oraz mocny charakter sprawiają, że może być też psem idealnym do ochrony posesji i właściciela. Należy pamiętać, że są to psy niezależne i świadome swojej siły.

Jak wyglądają Dogi Argentyńskie?

Psy rasy Dogo Argentino są silne i wytrzymałe, da się to zauważyć już od pierwszego spojrzenia na psa. Ma on mocno umięśnione lędźwie, grzbiet i nogi. Sierść jest krótka, barwy białej, a oczy niewielkie i ciemne. Wysokość psa w kłębie wynosi od 60 do 65 cm w zależności od płci psa, a jego waga waha się w granicach 40-45 kg.

Dogi Argentyńskie są bardzo oddanymi i wiernymi zwierzętami.

Dog argentyński — dla kogo?

Doga argentyńskiego powinny wybierać osoby o silnym charakterze i zdyscyplinowane. Trening psa może być momentami trudny i wymagający. Należy nauczyć psa dobrych nawyków, hamować wszystkie przejawy agresji zwierzęcia i konsekwentnie egzekwować polecenia, które są mu wydawane.

Powiązane produkty

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

  • Poznaj markę Mastiff, śledź nasz profil na Instagramie @mastiffwear
    Bądź na bieżąco z nowościami, promocjami i konkursami!

Shopping Cart

Back to shop

Koszyk jest pusty.

 

Skorzystaj z najpopularniejszych słów kluczowych:

Twoje konto

Nie masz konta?
Create an Account
4